info@nemovweb.ir 09022757590 نمووب
SEM

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

SEO و SEM دو ابزار ضروری برای موفقیت یک شرکت در بخش کسب و کار اینترنتی است. سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization  و SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing است. اگر این ابزارها به درستی مورد استفاده قرار گرفته و تمامی قوانین آن‌ ها به درستی رعایت شود، وب‌ سایت شما می ‌تواند به یکی از پربازدیدترین وب ‌سایت‌ها در گوگل تبدیل شود؛ بنابراین یک متخصص SEO و SEM کسی است که با به‌کارگیری درست این ابزارها وب ‌سایت شما را به یکی از مطرح ‌ترین وب ‌سایت ‌ها در حوزه کاری خود تبدیل کرده و از این طریق برای شما برند سازی می‌کند.

 

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو (Search Engine Marketing) یا SEM به فرآیندی گفته می‌شود که در آن از موتورهای جستجو برای کسب رتبه بهتر، افزایش ترافیک و به دنبال آن افزایش فروش استفاده می‌شود.

(Search Engine Marketing)SEM شکل دیگری از (Search Engine Optimization)SEO است با این تفاوت که باید هزینه جستجو را پرداخت کنیم. با کمک (Search Engine Marketing)SEM، یک شرکت می‌تواند فضای تبلیغاتی را که در صفحه ی نتایج جستجو (SERP) ظاهر می‌شود، خریداری کند. ایجاد پیوند بین (Search Engine Optimization)SEO و تبلیغات در گوگل بخشی جدایی‌ناپذیر از بازاریابی موتورهای جستجو است.

 

متخصص SEO و SEM چه کاری انجام می‌دهد؟

تخصص اصلی یک متخصص SEO(Search Engine Optimization ) و (Search Engine Marketing) SEM در بهینه ‌سازی وب‌ سایت برای بازاریابی موتورهای جستجو می­باشد. برای دریافت بازاریابی موتورهای جستجو از سمت گوگل بهتر است که عناصر مختلف وب ‌سایت و محتوا به گونه‌ای چینش شوند که احتمال یافته شدن آن در اینترنت و در نتایج اولیه جستجوها افزایش پیدا کند. در حالت ایده‌آل معمولاً وب ‌سایتی در بالاترین سطح نتایج جستجو قرار می­گیرد که بتواند اطلاعات را به صورت کوتاه، واضح،شفاف وکامل در اختیار مخاطب قرار دهد. همین مورد سبب می شود تا کاربر نیاز به مطالعه سایت دیگر نداشته  باشد. وقتی کاربر به آسانی اطلاعات کاملی را دریافت می­کند، در جستجو های بعدی اولین انتخاب با توجه به تجربه گذشته سایت شما خواهد بود. بنابراین بازاریابی موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت خواهد بود تا سایت شما همیشه جز اولین نتایج موتورهای جستجو شناخته شود.

متخصص SEO و SEM چه کاری انجام می‌دهد؟

 

بنابراین یک متخصص (Search Engine Optimization ) SEO و (Search Engine Marketing) SEM  وظیفه دارد که اطلاعات را در قالب ‌های شسته رفته به مخاطب عرضه کند. به این ترتیب مخاطب برای بازدید از سایت ترغیب شده و در نتیجه باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود.

 

چه فرصت‌هایی برای متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو(SEM) در زمینه بازاریابی دیجیتال وجود دارد؟

بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو(SEM) دو مورد از مهم‌ ترین فاکتورها برای شرکت‌ های فعال در بستر اینترنت هستند. اکثر شرکت های فعال در بستر اینترنت نیازدارند تا با حداقل هزینه  بازاریابی موتورهای جستجوی خود یعنی همان تبلیغات بیشتر، برای بازید بهتر انجام دهند و به یکی از نخستین لینک ‌های پیشنهاد شده توسط موتورهای جستجو تبدیل شوند. در نتیجه ترجیح می‌دهند هزینه خود را صرف متخصصان (Search Engine Optimization ) SEO و (Search Engine Marketing) SEM کرده و آهسته و پیوسته برای رسیدن به این جایگاه تلاش کنند. البته در بسیاری از موارد شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌های خود ترجیح می‌دهند که یک فریلنسر را جایگزین متخصص SEO و SEM کنند؛ اما واضح است که فرصت‌های شغلی پیش روی یک فریلنسر با چنین تخصص کارآمدی بسیار بیشتر است.

 

درآمد سالیانه یک متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو(SEM) چقدر است؟

میانگین حقوق دریافتی توسط یک متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو(SEM) در سال، چیزی در حدود ۶۵ هزار دلار است. با این حال بازه دستمزد سالیانه چنین متخصصی از حدود ۴۴ تا ۱۲۶ هزار دلار متفاوت است.

 ردرآمد سالیانه یک متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو(SEM) چقدر است؟

از کجا بدانم که متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو(SEM) یک شغل دیجیتال مارکتینگ مناسب برای من است؟

متخصص SEO و SEM شاید یکی از سخت ‌ترین حوزه ‌های کاری در بازاریابی دیجیتال باشد؛ زیرا ابزارهایی که در این زمینه وجود دارند بسیار تخصصی هستند و رقابت نیز در این بازار تنگاتنگ است. از سوی دیگر مسیر رسیدن به موفقیت با استفاده از این روش نسبتاً طولانی است.

بنابراین باید علاوه بر آشنایی با ابزارهایی مانند Google Ads، Hotjar  و Ubersuggest باید صبر و حوصله زیادی هم داشته باشید. به علاوه باید بتوانید معنای اعدادی را که در تحلیل‌های مختلف آورده شده است را متوجه شوید. در کنار این‌موارد باید کمی خلاقیت را چاشنی کار خود کنید تا بتوانید با ایجاد عناوین جذاب مخاطب خود را برای بازدید از سایت جذب کنید.

 

ما می‌توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک‌ترین مسیر را برای هوشمندسازی کسب و کار شما تدوین نماییم.وبسایت در حال بروزرسانی می باشد
مشاوره از طریق واتساپ

honor honor honor

1400 1401 | کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت نمووب محفوظ می باشد