info@nemovweb.ir 09022757590 نمووب
تبلیغات پرداخت به ‌ازای هر کلیک (PPC)

تبلیغات پرداخت به ‌ازای هر کلیک (PPC)

تبلیغات پرداخت به ‌ازای هر کلیک (PPC) به دلیل هدفمندتر و بهینه ‌تر بودن هزینه‌ ها و همچنین نتیجه‌ بخشی مناسب ‌تر در چند سال اخیر مورد توجه کسب ‌وکارها قرار گرفته و جزء گزینه ‌های اصلی تبلیغات در فضای اینترنت به حساب می‌آید

 

تبلیغات پرداخت به ‌ازای هر کلیک (PPC)

 تبلیغات پرداخت به ‌ازای هر کلیک (PPC)

پرداخت به ‌ازای هر کلیک یا PPC روشی است که هر بار که روی تبلیغ شما کلیک می‌شود، با پرداخت هزینه به ناشر، ترافیک به وب‌ سایت شما هدایت می‌شود. پرداخت به ‌ازای هر کلیک یا PPC مانند نسخه پولی SEO است. یکی از رایج ‌ترین انواع PPC، تبلیغات گوگل است. این امکان را به شما می‌دهد تا برای کسب رتبه بالاتر در SERP های Google هزینه کنید.

در تبلیغات کلیکی دیگر عملاً بحث زمان مطرح نیست. بلکه شما هزینۀ تبلیغات‌ را به ازای تعداد کلیک ‌های دریافتی ‌تان می‌پردازید. در حقیقت شما برای دیده شدن و نمایش تبلیغ ‌تان هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید، بلکه به ازای تعداد کلیک ‌های دریافتی است که باید هزینه بپردازید. به همین دلیل است که می‌گوییم تبلیغات کلیکی (PPC) نسبت به تبلیغات نمایشی (CPM) مقرون به صرفه‌ تر و هدفمندتر است.

PPC کاملاً شبیه بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) است؛ اما می‌تواند شامل تبلیغات نمایشی و تبلیغات وابسته (افیلیت مارکتینگ) نیز باشد.

تبلیغات گوگل ادوردز یکی از محبوب ترین اشکال پرداخت به ‌ازای هر کلیک یا PPC است. هنگامی که کسی کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می کند، نتیجه سایت شما در بالاترین قسمت پیشنهاد داده می‌شود و گوگل شما را پیشنهاد می دهد. به ‌طور کل می ‌توان گفت که تحقیق کلمات کلیدی از جمله اساسی ‌ترین اقدامات یک تجارت برای فعالیت در بستر اینترنت می ‌باشد. تأثیر و اهمیت بالای تحقیق کلمه کلیدی در پرداخت به ‌ازای هر کلیک یا بازاریابی PPC نیز بسیار محسوس بوده و باید گفت که در واقع کسب موفقیت در این نوع بازاریابی به‌ صورت کامل به یک تحقیق کلمه کلیدی مناسب بستگی خواهد داشت. یک تحقیق جامع در این زمینه ممکن است چند روز زمان شما را بگیرد اما حداقل مطمئن خواهید بود که با اطلاعات مناسب سراغ این بازاریابی رفته‌اید.

تبلیغات پرداخت به ‌ازای هر کلیک (PPC)

یک کلمه کلیدی مناسب برای یک تبلیغ PPC به ترندها و جریانات روز وابسته است. این یعنی ممکن است کلمات کلیدی روی بورس، هر از چند گاهی تغییر کرده و با کلمات مشابه دیگری جایگزین شوند. ازاین ‌رو فراموش نکنید که در این مبحث همیشه به ‌روز بوده و با آخرین تغییرات این حوزه همگام باشید. برای این کار می‌توانید از ابزارهای آنلاینی همچون Google Keyword Planner بهره ‌مند شوید.

 

 تبلیغات پرداخت به ‌ازای هر کلیک (PPC) به دلیل هدفمندتر و بهینه ‌تر بودن هزینه‌ ها و همچنین نتیجه ‌بخشی مناسب ‌تر در چند سال اخیر مورد توجه کسب ‌وکارها قرار گرفته و جزء گزینه ‌های اصلی تبلیغات در فضای اینترنت به حساب می‌آید

دو شیوه‌ی رایج برای تبلیغات کلیکی

از میان انواع روش های تبلیغ کلیکی، دو روش بیشتر از بقیه به‌کار گرفته می‌شوند:

 

انواع تبلیغات کلیکی

انواع تبلیغات کلیکی

تبلیغات ریتارگتینگ (Retargeting)

ریتارگتینگ همان هدف‌گیری مشتریان بالقوه‌‌ای است که ممکن است به مشتریان بالفعل فروشگاه‌ ها تبدیل شوند. در ریتارگتینگ اغلب با ارائه‌ کدهای تخفیفی یا پیشنهادهای ویژه کاربر را به کلیک روی بنرها ترغیب می‌کنند. این روش تبلیغاتی را می‌توان با روش‌ تبلیغات نمایشی و بنری ترکیب کرد.

 

تبلیغات کلیکی از آن دسته از بازاریابی‌هایی است که برای همه سودآور خواهد بود. درواقع از سه نظر می‌توان گفت که این نوع تبلیغات مفید و مناسب هستند :

تبلیغات ریتارگتینگ (Retargeting)

مزایای تبلیغات کلیکی

 

معایب تبلیغات کلیکی

ما می‌توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک‌ترین مسیر را برای هوشمندسازی کسب و کار شما تدوین نماییم.وبسایت در حال بروزرسانی می باشد
مشاوره از طریق واتساپ

honor honor honor

1400 1401 | کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت نمووب محفوظ می باشد